tel.: 515-073-840 info@zabezpieczalski.pl

Zostaw proszę kontakt do siebie. Odpiszę lub zadzwonię najszybciej jak będzie to możliwe. Pozdrawiam serdecznie, Tomek Kosowski

FORMULARZ KONTAKTOWY  -  KLIKNIJ TUTAJ
Czym warto kierować się przy wyborze ubezpieczenia na życie i co to ma wspólnego z bajkami, czytanymi przez rodziców w dzieciństwie? 0
Czym warto kierować się przy wyborze ubezpieczenia na życie i co to ma wspólnego z bajkami, czytanymi przez rodziców w dzieciństwie?

Odpowiedź na pierwszy człon pytania z pozoru wydaje się trudna, lecz jest banalnie prosta. Należy kierować się własnymi potrzebami. Koniec i kropka. Nic więcej, nic mniej.

Ta odpowiedź ma jednak drugie dno. Własne potrzeby? Czyli co?

I tutaj możemy doszukiwać się analogii do bajek i baśni z dzieciństwa, gdyż w tym właśnie momencie zaczynamy naszą wspinaczkę  po krętych schodach wysokiej wieży, na szczycie której, zamiast księżniczki lub skarbu znajdziemy certyfikat polisy ubezpieczeniowej.

Ta wieża jest w mojej ocenie symbolem procesu decyzyjnego, który musimy przejść, aby finalnie osiągnąć sukces, czyli otrzymać rozwiązanie, które sprosta naszym potrzebom i oczekiwaniom.

Jak do każdej poważnej i trudnej wyprawy i w tym przypadku wymagane są żmudne przygotowania, a to właśnie określenie własnych potrzeb w zakresie ochrony życia i zdrowia.

Należy dokładnie przeanalizować osobistą sytuację finansową, dochody, wszelkie obciążenia budżetu domowego, aktualną i możliwą, przyszłą sytuację rodzinną, stan zdrowia i uwarunkowania genetyczne z nim związane.

W pojedynkę taka wyprawa może się nie udać. Warto więc mieć u boku kompana, zaufanego doradcę, który pomoże zdefiniować wszelkie zagrożenia oraz określić zakres ochrony i wysokość sum ubezpieczenia.

Na końcu tej przygody najważniejsze powinno być Twoje poczucie bezpieczeństwa, kiedy już otrzymasz do ręki polisę ubezpieczeniową, podobne do tego, jakie ma małe dziecko, leżące w łóżku, pod cieplutką kołderką i słuchające swojego rodzica, czytającego mu bajkę.

Dobranoc, chciałoby się powiedzieć na koniec :)

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Zapisz się do newslettera i zyskaj dostęp do najnowszych ofert ubezpieczeniowych i finansowych oraz ofert specjalnych. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji, jeśli tak zdecydujesz.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl