tel.: 515-073-840 info@zabezpieczalski.pl

Zostaw proszę kontakt do siebie. Odpiszę lub zadzwonię najszybciej jak będzie to możliwe. Pozdrawiam serdecznie, Tomek Kosowski

FORMULARZ KONTAKTOWY  -  KLIKNIJ TUTAJ
Wyjazd zagraniczny, EKUZ czy polisa ubezpieczeniowa? 0
Wyjazd zagraniczny, EKUZ czy polisa ubezpieczeniowa?

Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne kiedy jadę na zagraniczną wycieczkę lub do pracy poza granice Polski? Czy muszę mieć dodatkowe ubezpieczenie jak będę podróżować tylko po Europie, a mam przecież kartę EKUZ? Po co płacić za to dodatkowo?

Większość osób zadaje sobie te lub podobne pytania przed wyjazdem, podczas pakowania walizek. Nie ma sensu poszukiwać odpowiedzi na tak postawione pytania, gdyż odpowiedź jest tylko jedna. Warto, a nawet trzeba wykupić polisę ubezpieczeniową, jeśli tylko mamy w planach opuścić granice Polski. Życie i zdrowie mamy tylko jedno i warto o nie zadbać. Popularna "travelka", czyli ubezpieczenie turystyczne to zazwyczaj wydatek kilkudziesięciu złotych dla jednej osoby, na tygodniowy wyjazd turystyczny. Oczywiście cena polisy może być wyższa i zależy od kilku czynników, m.in. od długości i kierunku naszego wyjazdu, od tego czy jedziemy turystycznie, czy do pracy, od naszego obecnego stanu zdrowia, czy chorujemy na tzw. choroby przewlekłe, jak również od tego czy zamierzamy uprawiać jakieś sporty, w tym tzw. ekstremalne.

Na jaki zakres ubezpieczenia możesz liczyć podczas wyjazdów zagranicznych, posiadając odpowiednią polisę ubezpieczeniową? Przede wszystkim na:

1. gwarancję pokrycia kosztów leczenia we wszystkich dostępnych placówkach medycznych, również prywatnych, do wysokości sumy ubezpieczenia,
2. brak partycypacji w kosztach leczenia (odpowiedzialność do wysokości sumy ubezpieczenia), również refundacja kosztów leków przepisanych przez lekarza i zakupionych zagranicą,
3. koszty poszukiwania i ratownictwa w sytuacji nieszczęśliwego wypadku lub zaginięcia, np. w górach lub na morzu,
4. pokrycie kosztów transportu chorego do kraju lub w przypadku śmierci ubezpieczonego, transport jego zwłok,
5. szeroki zakres usług assistance np. opieka nad nieletnimi dziećmi, pomoc tłumacza,
6. dodatkowo, np. NNW, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu podróżnego, w tym sprzętu sportowego, kontynuacja leczenia powypadkowego w Polsce, pokrycie kosztów odwołania podróży, zniesienie udziału własnego w wynajętym samochodzie.

Karta EKUZ nie wystarczy! Jest ona honorowana jedynie w krajach UE/EFTA. W wielu miejscowościach turystycznych lekarze przyjmują tylko prywatnie i nie honorują karty EKUZ.

Przepisy EKUZ obowiązują w 28 państwach członkowskich Unii Europejskiej - Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy oraz w państwach członkowskich EFTA - Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Szwajcaria. Każde państwo członkowskie UE/EFTA ustala własne kryteria i zasady udzielania świadczeń zdrowotnych, zatem Polak udający się do jednego z państw członkowskich ma prawo do korzystania z opieki zdrowotnej w tym kraju, na takich samych zasadach, jak osoby podlegające tamtejszemu ustawodawstwu.
W większości państw członkowskich UE/EFTA pacjent zobowiązany jest do ponoszenia częściowych kosztów udzielanych mu świadczeń zdrowotnych, co wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych opłat także przez polskiego turystę. Takie poniesione koszty nie podlegają zwrotowi przez NFZ.
Przy korzystaniu z karty EKUZ nie możemy również liczyć na dodatkowe świadczenia, np. pokrycie kosztów poszukiwania, ratownictwa, transportu, usług assistance oraz z tytułu NNW, OC w życiu prywatnym i innych.

Zamów darmową konsultację, spotkanie doradcze. Indywidualna analiza potrzeb i dobór optymalnego rozwiązania ubezpieczeniowego.
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji i umówić się na spotkanie, to zostaw kontakt do siebie wysyłając wiadomość na maila: info@zabezpieczalski.pl
W treści wiadomości podaj proszę temat, którym jesteś zainteresowana / -ny oraz preferowany przez Ciebie termin i porę kontaktu.
Jeśli wolisz rozmowę przez telefon, to również zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 515073840

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Zapisz się do newslettera i zyskaj dostęp do najnowszych ofert ubezpieczeniowych i finansowych oraz ofert specjalnych. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji, jeśli tak zdecydujesz.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl