tel.: 515-073-840 info@zabezpieczalski.pl

Zostaw proszę kontakt do siebie. Odpiszę lub zadzwonię najszybciej jak będzie to możliwe. Pozdrawiam serdecznie, Tomek Kosowski

FORMULARZ KONTAKTOWY  -  KLIKNIJ TUTAJ
Czy warto mieć ubezpieczenie? 0
Czy warto mieć ubezpieczenie?

Czy warto mieć ubezpieczenie? Dla mnie jest to pytanie z gatunku nijakich, nad którym raczej nie warto się głębiej pochylać. Jedni powiedzą, że warto, drudzy, że zdecydowanie nie, inni stwierdzą, że przecież trzeba je mieć, bo można zapłacić wysokie kary, np. za brak obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC.

To może powinienem zadać to pytanie inaczej? Bardziej je rozwinąć? Zapewne ... ale po kolei.

Moim celem nie jest prowadzenie filozoficznej rozprawy, gdyż nawet nie czuję się na siłach, żeby to robić. Faktem jest jednak to, że żyjemy coraz szybciej, mamy coraz mniej czasu na zastanowienie się w sytuacjach, kiedy musimy podjąć kluczowe dla nas decyzje. Wyznacznikiem tego kim jesteśmy jest to ile posiadamy. Parafrazując klasyka, takie mamy czasy! Pozostawiam to tak, jak jest i basta :)

Przeglądając media społecznościowe, trudno nie zauważyć, że spora część z nas lubi się pochwalić wakacyjnymi wyjazdami, nowym samochodem, sukcesami dzieci w różnego rodzaju zawodach, nową stylizacją lub tym co jedli na śniadanie, obiad i kolację. No .... i fajnie. Jest miło, sympatycznie i kolorowo. Skoro jednak pokazujemy, już prawie wszystko z naszego życia prywatnego, to czy ktoś z nas widział kiedykolwiek na FB lub Insta taki wpis: "Był u mnie świetny agent ubezpieczeniowy i od dzisiaj jestem szczęśliwą posiadaczką / szczęśliwym posiadaczem wypasionej polisy na życie, która w razie przykrych zdarzeń losowych zabezpieczy przyszłość moją i mojej rodziny"?

Byłbym, się zdziwił :):):)

A zatem, wracając do początku, zadam pytanie nieco inaczej. Czy stać Ciebie na to, żeby nie mieć ubezpieczenia na życie? Czy stać Ciebie na to, żeby nie zabezpieczyć zdrowia swojego i Twoich bliskich polisą ubezpieczeniową?

Wielokrotnie słyszałem opinię, że ubezpieczenia na życie są drogie i dlatego mogą sobie na nie pozwolić Ci, którzy mają duże pieniądze. Przekornie, to nie jest prawda. Ubezpieczenia są dla wszystkich, ale przede wszystkim osoby mniej zamożne powinny rozważyć zakup polisy chroniącej życie i zdrowie.

Rozważmy pewną sytuację, która wcale nie jest hipotetyczna, bo o takich lub podobnych słyszymy lub czytamy co jakiś czas. W wypadku samochodowym ginie młody mężczyzna, mąż i ojciec. Jedyny żywiciel rodziny. Pozostawia żonę z małymi dziećmi i dodatkowo z poważnym zobowiązaniem finansowym, w postaci kredytu hipotecznego na zakup mieszkania. Nie trzeba się długo zastanawiać nad tym, w jakiej trudnej sytuacji pozostanie rodzina zmarłego i jak bardzo pomogłyby tutaj pieniądze z polisy na życie, gdyby ten mężczyzna ją wcześniej kupił.

Czy w takiej sytuacji rodzina o wyższym statusie materialnym będzie w lepszej sytuacji? Pozornie, być może tak. Ale co wtedy, gdy zobowiązania finansowe są zdecydowanie wyższe i sytuacja jest bardziej skomplikowana, bo zmarły prowadził jednoosobową firmę lub był wspólnikiem w spółce i cały ten majątek ulokowany jest właśnie w tym biznesie. Nawet jak posiadamy majątek w nieruchomościach prywatnych, papierach wartościowych, metalach szlachetnych, itp., to w takiej sytuacji, gdy będziemy zmuszeni do działania pod presją czasu, sprzedaż majątku może łączyć się z dużymi stratami. Posiadanie takiego zabezpieczania w postaci ubezpieczenia na życie pozwoli uniknąć dodatkowych przykrych doświadczeń, w tak trudnej przecież sytuacji życiowej.

Co się stanie gdy Ty lub ktoś z Twoich bliskich poważnie zachoruje lub ulegnie wypadkowi, a koszty leczenia oraz rehabilitacji będą szły w dziesiątki lub setki tysięcy złotych? Co zrobisz w tej sytuacji? Czy poradzisz sobie finansowo? Co powiesz na to, żeby to ryzyko finansowe przejął od Ciebie ktoś inny? W tym przypadku będzie to Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Uważasz, że warto o tym rozmawiać, przeanalizować swoją sytuację rodzinno-finansową, znaleźć optymalne rozwiązanie, które zabezpieczy Ciebie i najbliższych w sytuacji nieprzewidzianych, przykrych zdarzeń losowych? Czy dalej twierdzisz, że jakoś to będzie i mnie to nie dotyczy?

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Zapisz się do newslettera i zyskaj dostęp do najnowszych ofert ubezpieczeniowych i finansowych oraz ofert specjalnych. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji, jeśli tak zdecydujesz.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl