tel.: 515-073-840 info@zabezpieczalski.pl

Zostaw proszę kontakt do siebie. Odpiszę lub zadzwonię najszybciej jak będzie to możliwe. Pozdrawiam serdecznie, Tomek Kosowski

FORMULARZ KONTAKTOWY  -  KLIKNIJ TUTAJ
Leasing zwrotny - sposób na poprawę płynności 0
Leasing zwrotny - sposób na poprawę płynności

Praktycznym rozwiązaniem dla firmy, która potrzebuje gotówki na bieżącą działalność lub ewentualnie na dalsze inwestycje, a posiada własne środki trwałe (np. samochód, maszyny) może być leasing zwrotny.

Polega on na tym, że firma leasingowa (leasingodawca) odkupuje środek trwały, np. koparkę od przedsiębiorstwa, a następnie oddaje mu go w użytkowanie na podstawie umowy leasingu.

czytaj całość »
Jak to zrobić? Indywidualnie czy grupowo? 0
Jak to zrobić? Indywidualnie czy grupowo?

Co Pan proponuje, polisę grupową czy raczej rozwiązania indywidualne❓ Takie pytanie słyszę często na spotkaniach w firmach.

Popularna "grupówka" to nie jedyna możliwość ubezpieczenia dla pracowników w szerokim zakresie ochrony życia i zdrowia, przy stosunkowo niewygórowanej składce.

Jak to w praktyce bywa, każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Na co zwrócić uwagę❓

czytaj całość »
Niezbędnik w podróży służbowej 0
Niezbędnik w podróży służbowej

O czym należy pamiętać wyjeżdżając za granicę służbowo lub turystycznie?

Niejednokrotnie pewne rzeczy wydają się być oczywiste, ale przecież zdarza nam się o nich zapominać szczególnie w emocjach lub pod presją czasu. Warto więc przygotować się wcześniej do wyjazdu i odznaczyć wszystkie pozycje w swoim niezbędniku.

czytaj całość »
Ubezpieczaj się na cebulę 0
Ubezpieczaj się na cebulę

Cebula to bezsprzecznie jedno z najzdrowszych warzyw, którego właściwości lecznicze są znane od wieków. Jest świetna na przeziębienie i poprawia odporność. Jest bogata w substancje bakteriobójcze i witaminę C.

Cebula to świetny punkt odniesienia nawet w kwestii ubezpieczeń. Odpowiednio dobrane warstwy ochrony zapewniają wysoki komfort życia i bezpieczeństwa ubezpieczeniowego w każdym wieku.

Co o tym myślisz❓ Lubisz cebulę❓

czytaj całość »
Jaka będzie wysokość Twojej przyszłej emerytury? 0
Jaka będzie wysokość Twojej przyszłej emerytury?

Od 25 do 30% wysokości naszego ostatniego wynagrodzenia będzie wynosiła nasza emerytura w 2060 roku, według różnych prognoz.

To dużo, czy mało? Niech każdy oceni samodzielnie.

Ten wynik jest składową kilku czynników, między innymi negatywnych zmian demograficznych i niskiego wieku emerytalnego.

Co by nie mówić, to uważam, że to i tak świetny wynik. Zakładamy przecież, że państwowy system emerytalny przetrwa kolejne 40 lat. Optymistycznie? Bardzo?

Czy mamy jakieś alternatywne rozwiązania?

czytaj całość »
Finasowanie dla firm, cz. 3 - Analiza rachunku wyników 0
Finasowanie dla firm, cz. 3 -

Rachunek wyników to zestawienie przychodów i kosztów przedsiębiorstwa w danym okresie sprawozdawczym. Pokazuje jaki jest jego ogólny wynik finansowy oraz efektywność poszczególnych rodzajów działalności, które analizowany podmiot wykonuje. Rachunek wyników powszechnie nazywany jest również Rachunkiem zysków i strat, w skrócie RZiS.

czytaj całość »
Finasowanie dla firm, cz. 2 - Srebrna i złota reguła bilansowa 0
Finasowanie dla firm, cz. 2 - Srebrna i złota reguła bilansowa

Najprostsza definicja bilansu księgowego to: zestawienie majątku przedsiębiorstwa i źródeł jego finansowania.

Po lewej stronie tabeli występują aktywa, po prawej pasywa jednostki na początek (bilans otwarcia) i koniec (bilans zamknięcia) okresu sprawozdawczego (roku obrachunkowego). Najczęściej okres obrachunkowy jest tożsamy z rokiem kalendarzowym, ale ze względu na specyfikę działalności danego przedsiębiorstwa okres ten może być przesunięty w kalendarzu.

czytaj całość »
Finasowanie dla firm, cz. 1 - Płynność 0
Finasowanie dla firm, cz. 1 - Płynność

Analizując kondycję finansową przedsiębiorstwa jednym z podstawowych wskaźników, na który należy zwrócić uwagę jest płynność. Dlaczego jest to takie ważne?

Utrata płynności prowadząca w konsekwencji do niewypłacalności jest pierwszym, poważnym krokiem, który może doprowadzić biznes do upadłości. Osobiście, jestem fanem popularnego wśród analityków finansowych stwierdzenia: brak płynności zabija szybciej niż brak rentowności.

czytaj całość »
Czym warto kierować się przy wyborze ubezpieczenia na życie i co to ma wspólnego z bajkami, czytanymi przez rodziców w dzieciństwie? 0
Czym warto kierować się przy wyborze ubezpieczenia na życie i co to ma wspólnego z bajkami, czytanymi przez rodziców w dzieciństwie?

Odpowiedź na pierwszy człon pytania z pozoru wydaje się trudna, lecz jest banalnie prosta. Należy kierować się własnymi potrzebami. Koniec i kropka. Nic więcej, nic mniej.

Ta odpowiedź ma jednak drugie dno. Własne potrzeby? Czyli co?

I tutaj możemy doszukiwać się analogii do bajek i baśni z dzieciństwa, gdyż w tym właśnie momencie zaczynamy naszą wspinaczkę  po krętych schodach wysokiej wieży, na szczycie której, zamiast księżniczki lub skarbu znajdziemy certyfikat polisy ubezpieczeniowej.

czytaj całość »
Ubezpieczenie biznesu w praktyce 0
Ubezpieczenie biznesu w praktyce

Ubezpieczenia dla firm to dział niezwykle obszerny i wymagający dla każdej ze stron umowy, procesu.

Dla ubezpieczycieli wiąże się ze złożonym procesem analizy ryzyka ubezpieczeniowego i poznaniem specyfiki każdej branży, w której działają ich klienci. Zadaniem ubezpieczającego jest identyfikacja wszystkich ryzyk i zagrożeń w działalności przedsiębiorstwa, które mogą powodować straty w przyszłości w majątku firmy i które powinny być ubezpieczone. Z kolei pośrednicy ubezpieczeniowi, agenci powinni dysponować odpowiednio wysokim poziomem wiedzy i doświadczenia, żeby wspomóc przedsiębiorców w analizie i zaproponować takie rozwiązania ubezpieczeniowe, które będą w pełni zaspokajały ich potrzeby w zakresie ochrony biznesu przed skutkami niepożądanych zdarzeń.

czytaj całość »
PPK nie takie straszne jak je malują 0
PPK nie takie straszne jak je malują

O PPK słyszałem i czytałem już chyba wszystko, w tym również kilka teorii spiskowych, zdecydowanie małą liczbę zachwytów i wiele opinii negatywnych, zarówno ze strony pracodawców, jak i pracowników.

Pracodawcom szczególnie się nie dziwię, zwłaszcza tym mniejszym, którzy nie mają w swoich strukturach działów HR i sprawy kadrowo-płacowe obsługują poprzez biura rachunkowe. Dla ogółu pracodawców są to dodatkowe ustawowe obowiązki, a działają przecież już w niezwykle skomplikowanym i zbiurokratyzowanym otoczeniu gospodarczym. Dodatkowo ci mniejsi pracodawcy zapłacą wyższe rachunki u swoich księgowych.

czytaj całość »
Odprawa pośmiertna, co to jest? 0
Odprawa pośmiertna, co to jest?

Odprawa pośmiertna to świadczenie pieniężne od pracodawcy przysługujące rodzinie w razie śmierci pracownika, w czasie trwania stosunku pracy lub w czasie pobierania zasiłku z tytułu niezdolności do pracy wskutek choroby, po rozwiązaniu stosunku pracy.


Prawo do odprawy pośmiertnej powstaje bez względu na to, w jakim miejscu i z jakiej przyczyny nastąpił zgon pracownika. Nie ma znaczenia wymiar czasu pracy ani podstawa zatrudnienia pracownika. Warunkiem koniecznym otrzymania odprawy jest fakt, aby śmierć nastąpiła w czasie trwania stosunku pracy lub w czasie pobierania zasiłku chorobowego po jego ustaniu.

czytaj całość »
Wyjazd zagraniczny, EKUZ czy polisa ubezpieczeniowa? 0
Wyjazd zagraniczny, EKUZ czy polisa ubezpieczeniowa?

Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne kiedy jadę na zagraniczną wycieczkę lub do pracy poza granice Polski? Czy muszę mieć dodatkowe ubezpieczenie jak będę podróżować tylko po Europie, a mam przecież kartę EKUZ? Po co płacić za to dodatkowo?

Większość osób zadaje sobie te lub podobne pytania przed wyjazdem, podczas pakowania walizek. Nie ma sensu poszukiwać odpowiedzi na tak postawione pytania, gdyż odpowiedź jest tylko jedna. Warto, a nawet trzeba wykupić polisę ubezpieczeniową, jeśli tylko mamy w planach opuścić granice Polski. Życie i zdrowie mamy tylko jedno i warto o nie zadbać. Popularna "travelka", czyli ubezpieczenie turystyczne to zazwyczaj wydatek kilkudziesięciu złotych dla jednej osoby, na tygodniowy wyjazd turystyczny.

czytaj całość »
Czy warto mieć ubezpieczenie? 0
Czy warto mieć ubezpieczenie?

Czy warto mieć ubezpieczenie? Dla mnie jest to pytanie z gatunku nijakich, nad którym raczej nie warto się głębiej pochylać. Jedni powiedzą, że warto, drudzy, że zdecydowanie nie, inni stwierdzą, że przecież trzeba je mieć, bo można zapłacić wysokie kary, np. za brak obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC.

To może powinienem zadać to pytanie inaczej? Bardziej je rozwinąć? Zapewne ... ale po kolei.

 

czytaj całość »
Raport Aegon: Czy Polacy oszczędzają na emeryturę? 0
Raport Aegon: Czy Polacy oszczędzają na emeryturę?

Emerytura, finansowa przyszłość po zakończeniu aktywności zawodowej to tematy, od których ciągle odwracamy głowę. Czy słusznie? Z jednej strony mamy coraz większą świadomość tego, że powinniśmy coś zrobić w tym kierunku, ale z drugiej strony daleko nam do podjęcia twardej decyzji o tym, żeby w końcu zacząć oszczędzać na przyszłą emeryturę. Czy jako społeczeństwo jesteśmy przygotowani do takiej decyzji?

czytaj całość »
Newsletter
Zapisz się do newslettera i zyskaj dostęp do najnowszych ofert ubezpieczeniowych i finansowych oraz ofert specjalnych. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji, jeśli tak zdecydujesz.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl